F&F nowy system bezprzewodowy sterowany drogą radiową F&Wave

Data publikacji: 
27.06.2016

F&Wave jest rodziną bezprzewodowych urządzeń sterowanych drogą radiową. Ta oferta kierowana jest do klientów, którzy chcąc podnieść komfort życia nie są skłonni wydawać  na tego rodzaju inwestycję dużych pieniędzy. Prosty montaż i konfiguracja elementów systemu sprawiają, że F&Wave wpisuje się doskonale w koncepcję „Zrób to sam”.

Unikalną cechu systemu F&Wave jest retransmisja sygnału. Odbiorniki retransmitują sygnały sterujące. Każdy odbiornik, który odbierze sygnał sterujący z nadajnika automatycznie przesyła go dalej, co zwiększa zasięg sterowania.

Drugą istotną cechą systemu F&Wave jest fakt, że wszystkie moduły wykonawcze posiadają wejścia dla przycisków lokalnych, co stanowi duże udogodnienie z uwagi na eliminację dodatkowych nadajników, w szczególności tych bateryjnych. Powyższe rozwiązanie wpływa znacząco na obniżenie kosztów inwestycji. Rozwiązanie to pozwala wprost na montaż modułów przekaźnikowych do istniejącej instalacji elektrycznej  przy wykorzystaniu istniejących przycisków.

Na system składają się odbiorniki  - urządzenia wykonawcze wykonane  w wersji do montażu w puszce podtynkowej Ø60 oraz do montażu na szynie TH-35 (szerokość 1 modułu tj. 17,5 mm). Obok odbiorników w systemie  F&Wave  występują również nadajniki, wykonane jako podręczne piloty oraz w wersji do montażu w puszce podtynkowej. Firma F&F dołożyła starań przy projektowaniu pilotów, w wyniku tych prac powstały oryginalne wzory 4 i 10-przyciskowego pilota. Dostępna kolorystyka pilotów to biel i czerń.

F&Wave to jedno z ciekawszych rozwiązań w zakresie  sterowania wszystkimi rodzajami oświetlenia, roletami, markizami, bramami wjazdowymi, pozwala również na sterowanie innymi urządzeniami w naszym domu i jego otoczeniu na zasadzie załącz/wyłącz. To idealne rozwiązanie do domów, mieszkań, biur, budynków użyteczności publicznej czy kościołów, głównie z uwagi na bezinwazyjny montaż elementów sterujących do istniejących instalacji elektrycznych.

      

F&Wave to nowatorskie spojrzenie na instalację elektryczną w TWOIM domu.

Wykaz elementów systemu F&Wave

Odbiorniki - urządzenia wykonawcze, do których przesyłany jest sygnał sterujący z nadajników:

FW-D1D

radiowy ściemniacz uniwersalny 230V - montaż DIN, 85÷265V AC/DC

FW-D1P

radiowy ściemniacz uniwersalny 230V - montaż w puszce, 85÷265V AC/DC

FW-LED2D

radiowy dwukanałowy sterownik LED 12V - montaż DIN, 10÷16V DC

FW-LED2P

radiowy dwukanałowy sterownik LED 12V - montaż w puszce, 10÷16V DC

FW-R1D

radiowy pojedynczy przekaźnik bistabilny - montaż DIN, 85÷265V AC/DC

FW-R1P

radiowy pojedynczy przekaźnik bistabilny - montaż w puszce, 85÷265V AC/DC

FW-R2D

radiowy podwójny przekaźnik bistabilny - montaż DIN, 85÷265V AC/DC

FW-R2P

radiowy podwójny przekaźnik bistabilny - montaż w puszce, 85÷265V AC/DC

FW-STR1D

radiowy sterownik rolet 230V- montaż DIN, 85÷265V AC/DC

FW-STR1P

radiowy sterownik rolet 230V- montaż w puszce, 85÷265V AC/DC

Nadajniki - urządzenia, które wysyłają sygnał sterujący do odbiorników (urządzeń wykonawczych):

FW-RC10

Pilot 10-przyciskowy, zasilanie 3V

FW-RC4

Pilot 4-przyciskowy, zasilanie 3V

FW-RC5

Bateryjny nadajnik 5-kanałowy - montaż pod przycisk, zasilanie 3V

Ndajniki FW-RC4 – 4-kanałowy pilot, FW-RC10 – 10-kanałowy pilot działają na zasadzie przełącznika bistabilnego: jedno naciśnięcie przycisku załącza przekaźnik, drugie naciśnięcie przycisku wyłącza przekaźnik.

Nadajnik FW-RC5 posiada unikalną konstrukcję – 3 wejścia ON/OFF oraz  oddzielne wejścia „zawsze WŁĄCZ” i „zawsze WYŁĄCZ”, które powalają na realizację popularnej sceny „załącz/wyłącz wszystko”

System F&Wave można rozbudować o przekaźniki sterowania GSM SimplyMAX-P01 oraz SimplyMAX-P04, które pozwalają na zdalne sterowanie odbiornikami wykonawczymi w systemie F&Wave, realizując funkcje np. załącz-wyłącz lub powiadom za pośrednictwem rozkazów SMS. Pierwszy z przekaźników pozwala na wysterowanie dwóch kanałów, drugi z nich umożliwia sterowanie czterema kanałami. Połączenie SimplyMax-ów z nadajnikiem FW-RC-05 rozszerza znacząco możliwości systemu, wzbogacając go o możliwość zdalnego sterowania naszym domem.

F&F nowy system bezprzewodowy sterowany drogą radiową  F&Wave

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter