Krótka historia

Historia Kopel

Nasza firma istnieje na rynku już od ponad trzech dekad. To dzięki pasji do elektryki i chęci tworzenia Prezes Zbigniew Srokowski w roku 1988 powołał do życia firmę, która na przestrzeni lat z małego, rodzinnego interesu przekształciła się w wielooddziałowy kompleks hurtowni elektrycznych. Przez ponad trzydzieści lat osiągnęliśmy liczne sukcesy w branży elektrotechnicznej.

Wszystko zaczęło się w Toruniu przy ul. Żółkiewskiego 16, gdzie powstał, funkcjonujący do dzisiaj, pierwszy Oddział naszej firmy. W odpowiedzi na wysokie w tamtych czasach zapotrzebowanie Klientów na sprawdzony sprzęt elektrotechniczny, oświetlenie zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami i szeroką gamę kabli i przewodów, nasza hurtownia z powodzeniem spełniała potrzeby Kontrahentów.

Skupiliśmy się na budowaniu relacji z Klientami i utworzeniu dla nich możliwości stałych dostaw wysokiej jakości sprzętu elektrotechnicznego, co przyczyniło się do rozwoju branży po przemianie ustrojowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Od roku 1996 główna siedziba Hurtowni Elektrycznych Kopel Sp. z o.o. znajduje się w Toruniu przy ul. Polnej 107. W roku 2001 firma zmienia formę prawną ze spółki cywilnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem zakładowym 500.000 zł.

Nasz Magazyn Centralny przy ul. Polnej 107 w Toruniu ma obecnie 5 tys. metrów kw. oraz 10 tys. metrów kw. strefy składowania towarów, w tym wyspecjalizowana strefa składowania towarów wielkogabarytowych.

W 2020 r. następuje fuzja Hurtowni Elektrycznych Kopel z firmą Acel, która posiada szereg oddziałów działających na rynku Polski północnej i okolic Warszawy.

Obecnie Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. posiadają na terenie Polski trzydzieści oddziałów: dwa w Toruniu, w Bydgoszczy, Bytowie, Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, dwa w Gdańsku, Gdyni, Głogowie, Gostyninie, Grudziądzu, Katowicach, Kielcach, Koninie, Koszalinie, Nowej Soli, Płońsku, Poznaniu, Rumii, Rzeszowie, Stalowej Woli, Strykowie, Tarnobrzegu, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu i Zielonej Górze.

Hurtownie Elektryczne Kopel obecnie to 50 tys. klientów, 250 kwalifikowanych dostawców, 140 tys. dostępnych towarów, 30 tys. dostaw rocznie, 400 pracowników i współpracowników oraz 50 tys. odsłon stron internetowych miesięcznie.