Krótka historia

Historia KopelKompleks hurtowni KOPEL rozpoczął działalność handlową w 1988 roku w Toruniu.

Od tamtej pory pracy zespołu przyświeca hasło – sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą wolny rynek. Wszelkie działania zostały podporządkowane temu, aby pozyskane przez nas środki były w zdecydowanej części reinwestowane, co pozwoliło nam na dynamiczny rozwój. KOPEL z rodzinnej firmy stała się nowoczesną, wielooddziałową hurtownią.

W czerwcu 2001 roku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KOPEL Hurtownie Elektryczne z kapitałem zakładowym w wysokości 500.000,00 zł przejęła działalność handlową H.A.E. "Kopel-Kooperacja" s.c. Prezesem Zarządu nowo powstałej Spółki został Zbigniew Srokowski. Główna siedziba H.E. KOPEL Sp. z o.o. znajduje się w Toruniu przy ul. Polnej 107.

W obecnej chwili Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. posiadają na terenie Polski dwadzieścia osiem oddziałów: dwa w Toruniu, w Bydgoszczy, Bytowie, Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, dwa w Gdańsku, Gdyni, Głogowie, Gostyninie, Grudziądzu, Katowicach, Koninie, Koszalinie, Nowej Soli, Płońsku, Poznaniu, Rumii, Rzeszowie, Stalowej Woli, Strykowie, Tarnobrzegu, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu i Zielonej Górze. 

Dalej zamierzamy się rozwijać otwierając kolejne hurtownie KOPEL.