Osram nagrodzony podczas „Lighting Design Awards”

Data publikacji: 
20.07.2016

W Londynie po raz 40 odbył się konkurs „Lighting Design Awards”, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w sektorze architektury świetlnej. W tegorocznej edycji zostały wyróżnione projekty z 17 krajów świata. Cztery zostały zrealizowane przez firmę Osram.

 

 
Filharmonia w Szczecinie iluminowana przez Anoche została nagrodzona w kategorii „Projekt roku – Obiekty publiczne”. Dynamiczne oświetlenie LED i system sterowania z portfolio Traxon i e:cue zainstalowane za szybami fasady tworzą współgrające sekwencje kolorów i przekształcają szczecińską salę koncertową w ogromny świetlisty kryształ.
 
„Park pudełek” w Dubaju i „The Noma Earth Tubes” w Manchesterze również zdobyły wyróżnienie w tej kategorii. Obiekt „The Noma Earth Tubes” o wysokości 5,6 metra został iluminowany przez Cundall Light4, gdzie jednocześnie oprócz funkcji wież wentylacyjnych spełnia zadania estetyczne. Trzy Wieże zostały przemienione w narzędzie komunikacji, mocno oddziałujące emocjonalnie dzięki instalacji oświetleniowej Osram i Traxon. Oświetlenie jest w stanie zwizualizować różne scenariusze, np. podczas imprez lokalnych czy globalnych. Pozwala również obserwatorom interaktywnie przyczyniać się do wyboru kolorów i wzorów świetlnych poprzez kontrolę gestem czy aplikację Twitter.
 
Zwycięzcą kategorii „Wypoczynek – Projekt Roku” został pawilon Expo 2015 Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Mediolanie, zaprojektowany przez Davida Atkinson’a. Zainspirowana tradycyjną architekturą kraju, firma „Foster + Partners” opracowała rozwiązanie, które można łatwo zdemontować i ponownie zmontować w miarę potrzeb. Instalacja oświetlenia zawiera m.in. produkty Traxon.
 

Filharmonia w Szczecinie - Iliminacja Osram

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter