Phoenix Contact rozbuduje zakład w Nowym Tomyślu

Data publikacji: 
12.07.2016
Za niespełna rok zaplecze magazynowe i produkcyjne firmy Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym Tomyślu powiększy się o 24 tys. m kw.
 
 
Rozbudowę zakładu w ciągu 11 miesięcy zrealizuje poznański oddział spółki Hohtief Polska. Umowa w tej sprawie została podpisana w maju bieżącego roku.
 
W ramach inwestycji powstanie magazyn wysokiego składowania oraz kolejna hala produkcyjna z częściami biurowymi i łącznikami do istniejących hal. Całkowita powierzchnia obiektów wyniesie ponad 24 tys. m kw. Zakres prac obejmuje również wykonanie infrastruktury drogowej o powierzchni około 7 tys. m kw. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa kwietnia 2017 roku.
 
Rozbudowa zakładu Phoenix Contact Wielkopolska jest już trzecim projektem realizowanym przez Hochtief Polska dla spółki z Nowego Tomyśla. Dwa poprzednie dotyczyły budowy trzech hal produkcyjnych.
 
Phoenix Contact Wielkopolska jest częścią międzynarodowej Grupy Phoenix Contact, specjalizującej się w produkcji automatyki przemysłowej. Wielkopolska spółka powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia ponad 2,2 tys. osób, pracujących w czterech halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 21 tys. m2.
 
W Nowym Tomyślu produkowane są m.in. złącza przemysłowe uniwersalne (Clipline), złącza do płytek drukowanych (Combicon) oraz złącza do okablowania obiektowego (Pluscon). Phoenix Contact Wielkopolska jest największym producentem tego typu elementów w Polsce i jednym z największych pracodawców regionie. Grupę Phoenix Contact w Polsce reprezentuje jeszcze biuro sprzedaży – spółka Phoenix Contact z siedzibą we Wrocławiu.
 
źródło: Magazyn Elektrosystemy
Phoenix Contact rozbuduje zakład w Nowym Tomyślu

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter