SKY TOWER - najwyższy budynek w Polsce z produktami Legrand

Data publikacji: 
17.08.2016

Budynek Sky Tower dla wrocławian jest znakomitym miejscem pracy, zamieszkania oraz miejscem spotkań i zakupów. Ten nowoczesny budynek jest wizytówką dynamicznego miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie.
 

 
Dla wrocławian jest znakomitym miejscem pracy, zamieszkania oraz miejscem spotkań i zakupów. Ten nowoczesny budynek jest wizytówką dynamicznego miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie.
 
Wyzwania techniczne jakie postawił przed projektantami ten skrajnie wysoki obiekt wykonany w klasie A+ przełożyły się na zastosowanie w infrastrukturze instalacji najnowocześniejszych rozwiązań.
 
Na komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie tak złożonego obiektu składa się wiele elementów m. in. ciągi komunikacyjne w postaci 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów, dwa ruchome chodniki, system klimatyzacji, system zasilania w energię elektryczną do celów bytowych oraz zasilanie automatyki.
 
Za zasilanie elektryczne całej infrastruktury odpowiada siedem stacji transformatorowo-rozdzielczych wyposazonych w 21 transformatorów Zucchini. Ze względu na niezawodność wszystkie połączenia pomiędzy transformatorami, generatorami zasilania awaryjnego, a rozdzielnicami głównymi wykonano szynoprzewodami Zucchini. Na linie bezpośrednio zasilające poszczególne fragmenty budynku wybrano szynoprzewody Zucchini zasilane dwustronnie, o łącznej długości ponad 200m. Poszczególni odbiorcy podłączeni są do zasilania elektrycznego szynoprzewodów na całej długości przez tzw. kasety odpływowe z rozłącznikami bezpiecznikowymi. Sky Tower zużywa tyle energii elektrycznej co małe miasteczko i każda oszczędność daje znaczące efekty. W celu ograniczenia zakupu energii biernej zastosowano kompensację mocy biernej Alpes. W części biurowej wykorzystano puszki podłogowe z mechanizmami Mosaic, natomiast w sufitach podwieszanych zastosowano przewody sterowania, które ułożono na korytkach siatkowych Cablofil.
 
Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji
- Kompensacja mocy biernej
- Puszki i mini puszki podłogowe
- Siatkowe trasy kablowe Cablofil
- Transformatory i szynoprzewody

Całkowita wysokość kompleksu Sky Tower wynosi 212 m i składa się z:
- 49-kondygnacyjnej wieży z przestrzenią biurową, apartamentami i ogólnodostępnym tarasem widokowym
- Dwupoziomowej  galerii handlowej z kręgielnią i klubem bilardowym
- 19-pietrowego budynku  w kształcie kaskadowego „żagla”

SKY TOWER - najwyższy budynek w Polsce z produktami Legrand

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter