Systemy prowadzenia instalacji elektrycznych w nowoczesnym budownictwie

Data publikacji: 
18.01.2017

W nowoczesnej architekturze biurowej coraz częściej wykorzystywane są duże fasady szklane, kosztem klasycznych zewnętrznych i wewnętrznych ścian. Dlatego podczas tworzenia projektów elektrycznych projektanci wykorzystują przestrzenie pod podłogą, aby zachować infrastrukturę elektryczną przy jednoczesnym zachowaniu estetyki.
 

 
Idąc na przeciw wymaganiom klientów oraz zmieniającym się trendom w budownictwie, firma Hager systematycznie rozszerza swoją ofertę systemów podłogowych do prowadzenia instalacji elektrycznej. Konstruuje nowe rozwiązania do nowoczesnych budynków i wielkoprzestrzennych biur w stylu open space.
 
Właściwy system do każdej podłogi
Nowe podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznej firmy Hager są doskonałym rozwiązaniem, które można wykorzystać do każdego typu podłogi. Instalację można przeprowadzić równo z powierzchnią podłogi, w systemie podwójnych podłóg lub w systemie podpodłogowym. Poza standardowymi systemami Hager oferuje rozwiązania do nietypowych projektów na specjalne zamówienie.
 
Wygodniej niż kiedykolwiek: tehalit.BKB
Tworząc zoptymalizowane rozwiązania Hager zaprojektował praktyczny i łatwy w instalacji system tehalit.BKB. Dzięki czemu osprzęt elektroinstalacyjny można zamontować w każdym miejscu w kanale. Oczywiście w ofercie nadal znajdują się eleganckie kolumny i minikolumny tehalit łączące przewody elektryczne prowadzone w podłodze lub w suficie - z miejscem pracy. Teraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań budowlanych, w żaden sposób nie ogranicza prowadzenia funkcjonalnej instalacji elektrycznej.
 
System kanałów stosowanych w wylewkach betonowych tehalit.UK
Wylewki betonowe wymagają zastosowania zalewanych kanałów podłogowych oraz puszek podłogowych. System podłogowy tehalit.UK może być stosowany do większości rodzajów wylewek (jastrychów). Pokrywy kanałów tehalit.UK są demontowalne, dzięki czemu instalacja kabli i przewodów jest szybka i łatwa. Oszczędza to kłopotów związanych z przeciąganiem przewodów i kabli, zwłaszcza przewodów słaboprądowych.
 

System kanałów współpoziomych tehalit.BKB | BK

System kanałów współpoziomych tehalit.BK służy do prowadzenia kabli i innych instalacji, np. rur wodnych lub grzewczych w podłogach, w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. System tehalit.BK może być stosowany przy płaskich wylewkach od 30 mm. Tehalit.BKB to kanały współpoziome przyścienne instalowane wzdłuż ściany lub okna, w których urządzenia montować można w dowolnym miejscu kanału. Pokrywa kanału jest dostępna w trzech wariantach: pełna, ze szczotką lub ze szczotką i paskiem LED.
System kanałów napodłogowych tehalit.AK
Kanały napodłogowe tehalit.AK (montowane na istniejącej podłodze) są idealnym rozwiązaniem podczas renowacji, modernizacji lub rozbudowy instalacji elektrycznej w już istniejących budynkach, w których nie ma możliwości prowadzenia instalacji w warstwie wylewki. Dzięki prefabrykowanym częściom montaż jest łatwy, a późniejsze zmiany w instalacjach przeprowadzane są bezproblemowo. Dodatkowo pokrywy z otworem montażowym pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań i montaż dodatkowych urządzeń, np. pokryw uchylnych, kolumn, itp.
Systemy podłóg podwójnych i podniesionych tehalit.DB-HB
W nowoczesnych obiektach biurowych i przemysłowych stosuje się systemy podniesionych lub podwójnych podłóg, aby w wygodny i elegancki sposób poprowadzić okablowanie w budynkach biurowych i administracyjnych. Firma Hager oferuje elastyczny system tehalit.DB-HB dedykowany do obydwu rodzajów podłóg. W otworach w podłodze umieszczane są przepusty podłogowe lub pokrywy uchylne w których montowane są puszki oraz inne urządzenia elektroinstalacyjne. Wszystkie komponenty są kompatybilne i wymagają tylko podłączenia.
Systemy prowadzenia instalacji elektrycznych w nowoczesnym budownictwie

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter