Alchemia: Argon otwarty

Data publikacji: 
17.10.2017

Po raz pierwszy rozbłysł narożnik biurowca Argon, który jest trzecim etapem powstającego przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku kompleksu biurowego Alchemia. To z okazji oficjalnego otwarcia biurowego olbrzyma. Hurtownie Elektryczne Kopel miały także swój wkład w powstanie tej inwestycji m.in. projektując i dostarczając oświetlenie, dostarczając kable i przewody oraz osprzęt elektryczny.
 

 
Budowa biurowca Argon rozpoczęła się w drugiej połowie 2015 roku, zaraz po tym jak wyburzony został wcześniej stojący tam niewielki biurowiec z restauracją Cztery Pory Roku na parterze. Kamień węgielny pod Argonem wmurowany został w marcu 2016 roku, pod koniec września nad biurowcem zawisła wiecha, niecały rok później - pod koniec sierpnia tego roku - uzyskał on pozwolenie na użytkowanie. Teraz został oficjalnie otwarty.
 
Argon ma 14 kondygnacji naziemnych (13 pięter) i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 tys. m kw., z czego na biura przypada ok. 36 tys. m kw.
 

 
Parter budynku przeznaczony jest na działalność usługowo-handlową. Na łącznej powierzchni blisko 1700 m kw. funkcjonować będzie docelowo 11 różnych podmiotów, w tym aż 9 gastronomicznych. Będą to zarówno popularne marki (m.in. Starbucks, Subway, Gorąco Polecam Nowakowski), jak i autorskie koncepty (m.in. Sugoi Sushi, Alchemia Wina, ENJOY food&life). Ofertę uzupełnią punkt handlowy i placówka banku.
 
Oddanie budynku Argon do użytku nastąpiło z dwumiesięcznym przyspieszeniem względem pierwotnym założeń.
Alchemia: Argon otwarty

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter