Farma fotowoltaiczna przyszłości – wysoka jakość i optymalizacja

Data publikacji: 
19.11.2018
Obniżenie kosztów przy rosnących kosztach energii jest obecnie dla przedsiębiorców bardzo ważnym elementem strategii rozwoju firmy. Wśród właścicieli małych i średnich firm wzrasta również świadomość ekologiczna, co prowadzi do inwestowania w odnawialne źródła energii, w tym prąd ze słońca.

Farma fotowoltaiczna z komponentami od Kopel
Doskonałym przykładem takiej inwestycji jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 300 kW pod Koszalinem. Postawiono na konstrukcję Corab WS-010, technologię SolarEdge, wysokiej klasy okablowanie i zabezpieczenia. Nad przebiegiem prac od projektu po realizację czuwał projektant i generalny wykonawca P.N.B.E. Odnawialne Źródła Energii Z.J. Paczkowscy, K. Smacki S. J.

Inwestor od 1990 roku prowadzi największy w regionie zakład piekarniczy. Zachowuje tradycyjne metody piekarnicze, korzystając równocześnie z współczesnych rozwiązań technologicznych. W 2013 roku na terenie przedsiębiorstwa zrealizowano projekt, który poprawił warunki pracy, ekonomię wypieku i ogrzewania poprzez zainstalowanie systemu odzysku ciepła ze spalin i wentylacji. Rozwiązanie to istotny wpływ na obniżenie emisji spalin.
Firma BAJGIEL poszła o krok dalej, analizując kolejne możliwości zmniejszenia wpływu działalności na otaczające nas środowisko zainteresowali się programem wsparcia alternatywnych źródeł energii. Lokalizacją i charakterystyką zapotrzebowania na energię przemawiała za budową farmy fotowoltaicznej.

Projekt na farmę powstał już w marcu 2016 roku, a generalne wykonawstwo powierzono doświadczonej firmie z Grudziądza P.N.B.E. Odnawialne Źródła Energii, która wykonała projekt, od koncepcji przez warunki zabudowy, warunki przyłączenia do uzyskania pozwolenia na budowę, montaż, przyłączenie do sieci elektrycznej, odbiór oraz przekazanie do użytkowania.

Moc instalacji zaprojektowano na podstawie wykonanych pomiarów i  analizy zużycia energii elektrycznej. Instalacja została przyłączona do wewnętrznej instalacji niskiego napięcia co gwarantuje wykorzystanie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własne inwestora, a ewentualny nadmiar energii elektrycznej będzie przesłany i sprzedany do sieci średniego napięcia operatora systemy elektroenergetycznego.

W przypadku inwestycji na lata każdy komponent instalacji ma znaczenie. Na instalacji w Będzinie dużą uwagę przywiązano również do wysokiej jakości zabezpieczeń i okablowania, które dostarczyła Hurtownia Elektryczna Kopel.
Przy instalacjach fotowoltaicznych zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń i wysokiej klasy kabli solarnych jest bardzo ważne. Aby przez lata elektrownia bezpiecznie produkowała energię, ich wybór i właściwy montaż jest konieczny – mówi Paweł Srokowski z Hurtowni Elektrycznej Kopel.

    

Farma fotowoltaiczna przyszłości z komponentami od firmy Kopel

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter