PXF Lighting

Firma PXF Lighting powstała w 1994 roku.  Od początku działalności zajmuje się produkcją oraz sprzedażą opraw oświetleniowych. 
 
PXF Lighting jest członkiem Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego oraz europejskiej organizacji Lighting Europe.
 
Siedzibą PXF Lighting jest Warszawa. Dodatkowo posiadamy biura 10 przedstawicielstw  handlowych w Polsce i  reprezentantów w różnych krajach świata. Nasze produkty dostępne są w kilku tysiącach hurtowni  w Polsce. Eksportujemy oprawy oświetleniowe do 55 krajów świata.
 
Katalog produktów PXF Lighting obejmuje:

  • oprawy wnętrzowe kasetonowe
  • oprawy wnętrzowe
  • oprawy systemowe
  • downlight
  • projektory
  • plafoniery
  • oprawy szczelne
  • oprawy architektoniczne
  • oprawy przemysłowe
  • oprawy awaryjne i ewakuacyjne

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA LED

PXF Lighting posiada bogate, ponad 8 letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji opraw oświetleniowych wykorzystujących źródła LED.
 
Do produkcji wykorzystujemy podzespoły renomowanych producentów. Naszymi dostawcami diod LED są czołowi światowi producenci tych modułów. Przekłada się to bezpośrednio na jakość oraz wydajność świetlną naszych opraw. Tanie zamienniki nie zapewniają odpowiedniej jakości oświetlenia, a ich żywotność jest dużo niższa. Dlatego inwestując w oprawy LED ważna jest świadomość klienta o różnicach dzielących dobre, markowe produkty od niskowydajnych imitacji.

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ DIOD LED

Wdrożona została technologia wykorzystująca diody LED o skuteczności 157 - 185 lm/W. Niebawem w ofercie PXF dostępne będą produkty oparte o kolejną, jeszcze bardziej wydajną generację diod LED. PXF Lighting znajduje się w ścisłej czołówce producentów oferujących oprawy ze źródłami o tak znakomitej relacji wydajności do ceny. Żywotność źródeł stosowanych w oprawach PXF Lighting przekracza 50 000 h.

BINOWANIE DIOD LED

Do produkcji ledowych opraw oświetleniowych PXF Lighting dopuszcza diody z bardzo wąskiego zakresu chromatyczności. Jest to proces sortowania (ang. binning) i grupowania  diod LED według określonego zestawu parametrów. Najczęściej parametrami tymi są: jasność, barwa, współczynnik oddawania barw Ra oraz napięcie pracy, co gwarantuje najwyższą jakość źródeł w oprawie oświetleniowej. Z wykresu chromatyczności odczytać można położenie grupy oraz jej charakterystykę.

 wykres

Bliskość krzywej promieniowania ciała doskonale czarnego zapewnia lepsze odwzorowanie widma barwy białej. Ludzkie oko może wykryć bardzo subtelne zmiany w świetle barwy białej. Wrażliwość oka może mieć znaczący wpływ na zastosowanie diod. Na przykład dla latarek LED temperatura barwowa nie jest parametrem najistotniejszym, ale dla oświetlenia biurowego lub architektonicznego znaczenie spójności barwy emitowanej z wielu źródeł światła jest niezwykle ważna. W skład pojedynczej oprawy oświetleniowej wchodzi kilkanaście, kilkadziesiąt, a niekiedy kilkaset diod montowanych w tzw. moduły. Nieodpowiedni dobór źródeł spowoduje dyskomfort użytkowania. Zjawisko może występować zarówno w ramach jednej oprawy jak i pomiędzy serią produkcyjną opraw. Zamontowane w jednym pomieszczeniu oprawy będą różniły się od siebie ilością emitowanego światła oraz jego barwą, co negatywnie wpływa na wystrój pomieszczenia. Chcąc uniknąć opisanych rozbieżności producenci diod oferują binowane, czyli selekcjonowane partie diod. PXF Lighting jako producent opraw oświetleniowych stosuje wysokiej jakości diody LED renomowanych producentów. Dbając o najwyższe standardy oświetlenia wykorzystujemy specjalnie selekcjonowane biny diod LED.

pxf

Zdjęcie 1. Wysoka jakość uzyskiwana w fabryce PXF Lighting

Strumień świetlny emitowany z modułów posiadających diody LED z jednego przedziału krzywej chromatyczności.

Zdjęcie 2. Niska jakość oferowana w tanich zamiennikach

Strumień świetlny emitowany z modułów posiadających diody LED z różnych przedziałów krzywej chromatyczności. Cieplejsza barwa światła w części oprawy jest efektem zastosowania tanich diod LED.

PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA

Firma PXF Lighting jako producent opraw oświetleniowych, już od początku swojego istnienia zajmuje się również wykonywaniem kompletnych projektów oświetleniowych przy wykorzystaniu nowoczesnego osprzętu oświetleniowego i wspomagania komputerowego, z dużym uwzględnieniem efektywności i energooszczędności instalacji oświetleniowej.
 
Symulacje oświetleniowe wykonujemy opierając się na własnej bazie fotometrycznej w postaci plików EULUMDAT, które odwzorowują rozsyły światłości opraw oświetleniowych uprzednio przebadanych w naszym laboratorium pomiarowym. W obecnych czasach oświetlenie wnętrz musi nie tylko być funkcjonalne i spełniać normy, ale stanowi również element dekoracyjny
 
Wykorzystując w pełni profesjonalne programy obliczeniowe tj. DIALUX, RELUX, LITE-STAR, jak również dzięki ścisłej współpracy z architektami, tworzymy fotorealistyczne wizualizacje oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego i  iluminacji budynków.

STEROWANIE OŚWIETLENIEM

Automatyzacja obiektów

W połączeniu z technologią LED sterowanie oświetleniem stało się o wiele prostsze.  Minimalny czas zaświecenia diody LED oraz szybkość zmian wielkości strumieni świetlnego umożliwiają wydajne i proste do zautomatyzowania sterowanie oświetleniem.
 
Firma PXF Lighting oferuje kompleksowe usługi w zakresie doboru optymalnych rozwiązań sterowania oświetleniem w oparciu o systemy 1-100%, 1-10V, DALI oraz rozwiązania z zakresu systemów dynamicznego sterowania oświetleniem opartych na protokole DMX512.

Inteligentne budynki

Oferujemy także pomoc w doborze systemów pozwalających w pełni zautomatyzować i zintegrować wszystkie instalacje znajdujące się w danym obiekcie. Na bazie tego systemu  możemy zbudować BMS, który oprócz oświetlenia będzie miał możliwość sterowania (również zdalnego przez Internet) ogrzewaniem, żaluzjami, systemem alarmowym, wieloma innymi sterowalnymi urządzeniami. Pozwoli to na oszczędności w zużyciu energii.

System sterowania 1-100%

Proste sterowanie oprawami DIM 1-100% z jednego bądź kilku miejsc za pomocą wyłącznika dzwonkowego. Umożliwia włączenie/wyłączenie grupy opraw poprzez krótkie przyciśnięcie oraz regulację natężenia oświetlenia poprzez przytrzymanie wyłącznika.

System sterowania 1-10V

Sterowanie oprawami DIM 1-10V za pomocą dedykowanych do tego celu regulatorów, oraz czujników natężenia światła. Możliwość pełnego sterowania niezależnymi obwodami oświetleniowymi. Sterowanie natężeniem oświetlenia opraw w zależności od zmian światła naturalnego docierającego z zewnątrz.

System sterowania DALI

Sterowanie oprawami DIM DALI oparte jest na cyfrowej magistrali sterującej. Obsługa systemu może realizowana być z dowolnego miejsca przez różnego rodzaju panele sterujące (przyciskowe i dotykowe) bądź bezprzewodowo z pilota. Z poziomu tych urządzeń możemy wywołać dowolne sceny świetlne gdyż każda oprawa w systemie posiada indywidualny adres (zmiana koncepcji oświetlenia nie wymaga zmiany okablowania). System może działać również w pełni automatycznie, oświetlenie załączane w zależności od obecności osób oraz regulacja natężenia oświetlenia w zależności od ilości światła docierającego z zewnątrz. Z poziomu systemu oświetleniowego możemy sterować również roletami oraz załączać obwody oświetleniowe nie majce możliwości ściemniania.

SYSTEMY OŚWIETLENIA AWARYJNEGO I EWAKUACYJNEGO

Ważnym elementem budynków biurowych i przemysłowych jest oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne. Oprawy mogą być wyposażone w trzy typy modułów awaryjnych: standardowe, z funkcją „autotestu” oraz centralnie monitorowane. W ofercie PXF Lighting znajdują się również systemy centralnej baterii oraz systemy centralnego monitoringu.

Zobacz karty katalogowe: