Lokalizatory kabli do głębokości 6 metrów od Beha-Amprobe

09/01/2019
Przypadkowe uszkodzenie kabli energetycznych może prowadzić do kosztownych napraw i powodować niebezpieczne sytuacje. Kopanie w niewłaściwym miejscu może również prowadzić do niepotrzebnych opóźnień i generować dodatkowe koszty dla zleceniodawcy. W unikaniu tego typu sytuacji mogą pomóc lokalizatory kabli ziemnych.

Lokalizator kabli w ziemi
Firma Beha-Amprobe wprowadziła na rynek lokalizatory infrastruktury podziemnej Amprobe UAT-600. Zaprojektowane zostały w celu dokładnego lokalizowania zakopanych pod ziemią kabli (do głębokości 6 metrów).
Seria UAT-600 składa się z dwóch zestawów: UAT-610 i UAT-620. Zaprojektowane dla elektryków zestawy lokalizacyjne są gotowe do użycia, wyposażone w nadajniki, odbiorniki, zestawy przewodów pomiarowych, akumulatory i dodatkowe bezpieczniki.
Cały zestaw umieszczony jest w przenośnej ochronnej torbie. Zestaw UAT-620 zawiera dodatkowo zacisk sygnałowy (Signal Clamp) SC-600 do przesyłania sygnału, gdy nie ma możliwości nawiązania kontaktu elektrycznego ze śledzonym kablem.

Wiele trybów śledzenia pozwala lokalizować i śledzić przewody na różne sposoby. Intuicyjny nadajnik automatycznie wybiera właściwą funkcję lokalizacji w oparciu o podłączone akcesoria. Wyświetlacz na odbiorniku charakteryzuje się wysokim kontrastem, zapewniającym wyraźny obraz w pełnym słońcu z automatycznym podświetleniem w zacienionych i ciemnych obszarach.

Klasa CAT IV 600 V zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy z kablami pod napięciem. Aby prowadzić „śledzenie” gdy nie jest możliwe lub nie jest bezpieczne nawiązanie kontaktu elektrycznego z kablem, należy użyć zacisku sygnałowego SC-600 (dołączonego do zestawu UAT-620, opcjonalnego dla zestawu UAT-610). Zacisk sygnałowy SC-600 zapewnia skuteczną i bezpieczną metodę umieszczania sygnału lokalizacji na kablu, umożliwiając nadajnikowi przekazywanie sygnału przez izolację do kabli. Zacisk dzLokalizator kabli w ziemiiała tylko na zamkniętych obwodach o niskiej impedancji.

Główne cechy urządzeń Amprobe z serii UAT-600:

  •     Wiele trybów śledzenia umożliwia lokalizowanie oraz śledzenie zasilanych i nie zasilanych „mediów” w wielu konfiguracjach
  •     Intuicyjny nadajnik automatycznie wybiera właściwą funkcję lokalizacji w oparciu o podłączone akcesoria i pozwala wybierać częstotliwości 8/33 kHz
  •     Wyświetlacz o wysokim kontraście, w który wyposażony jest odbiornik pozwala na wyraźne oglądanie nawet w pełnym słońcu i posiada automatyczne podświetlenie w zacienionych i ciemnych obszarach
  •     Urządzenie zgodne jest z normą CAT IV 600 V, zapewniając bezpieczeństwo podczas pracy z kablami pod napięciem
  •     Półautomatyczna kontrola wzmocnienia szybko wykrywa sygnał śledzenia i umożliwia precyzyjną regulację czułości odbiornika
  •     Dokładny pomiar głębokości do 6 metrów
  •     Trwała konstrukcja: odporna na wodę i kurz IP54 i odporność na upadek do 1 m
  •     Możliwość użycia zacisku sygnałowego, by wzbudzić sygnał bez wykonywania styku elektrycznego (UAT-620)
  •     Lokalizowanie zwarć doziemnych za pomocą opcjonalnego akcesorium A-Frame
  •     Dostępny jako kompletny zestaw, gotowy do użycia.
Źródło:
Lokalizatory kabli do głębokości 6 metrów od Beha-Amprobe