Konfekcjonowanie przewodów – 8 razy szybciej

Data publikacji: 
20.12.2018
Okablowywanie stanowi największą część nakładów na wykonanie szafy sterowniczej. Wymaga ono wielu czynności, takich jak: skracanie, zdejmowanie izolacji, zaciskanie, opisywanie i w końcu układanie oraz podłączanie gotowego przewodu. Automatyzacja procesów umożliwia znaczne zwiększanie wydajności w tym zakresie.

Firma Rittal oferuje nowy Wire Terminal WT – kompaktowy automat do konfekcjonowania przewodów, który może przyspieszyć ten proces nawet 8-krotnie.
Nawet 36 różnych przewodów
Nowy kompaktowy automat do konfekcjonowania przewodów Wire Terminal WT dostępny jest w dwóch wariantach – WT24 i WT36. Pomaga on w zwiększaniu ekonomiczności i efektywności okablowania. Bez przezbrajania można w pełni automatycznie produkować do 24 lub 36 różnych przewodów o przekrojach od 0,5 mm² do 2,5 mm². Zależnie od liczby przewodów należy wybrać odpowiednie magazynki. Czynności skracania, zdejmowania izolacji i zaciskania odbywają się bez udziału człowieka. Opcjonalny system drukowania może wykonywać na przewodach nadruki w kolorze czarnym lub białym. Tak konfekcjonowane przewody są optymalnie przekazywane za pomocą sterowanego systemu porządkowania do następnych etapów procesów. System porządkowania składa się z 13-częściowego zestawu półek z szynowymi magazynkami przewodów i może pomieścić do 1300 kabli.

Jeżeli do różnych przekrojów mają być wykorzystywane różne zaciskarki, to terminal można wyposażyć w opcję zapewniającą szybką wymianę na różne zaciskarki. W standardowej wersji przewidziany jest automat do zdejmowania izolacji z zaciskarką RC-I. Umożliwia on obróbkę pięciu różnych przekrojów przewodów do 0,5 mm² do 2,5 mm² bez wymiany końcówek.

Łatwy i płynny przepływ danych
Maksymalna efektywność automatycznych procesów w warsztacie wymaga kompleksowego przechowywania danych. W tym celu nowy Wire Terminal WT został wyposażony w odpowiednie interfejsy. Dane z projektu zabudowy z EPLAN Pro Panel można płynnie zastosować do konfekcjonowania przewodów. Alternatywnie dane te można także wprowadzić ręcznie bezpośrednio przy maszynie. Gotowe przewody, które automat odkłada do systemu porządkowania, stają się dostępne do realizacji okablowania. Aby zadziałało to optymalnie z narzędziem „Smart Wiring“ firmy Eplan, przewody są odpowiednio posortowane.
Szybsze i lepsze konfekcjonowanie.
Wire Terminal WT może przyspieszyć konfekcjonowanie przewodów w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej nawet ośmiokrotnie. Całkowicie automatyczna produkcja gwarantuje przy tym niezmiennie wysoką jakość. Inwestycja w automatyczne konfekcjonowanie przewodów opłaca się także małym i średnim przedsiębiorstwom, które zajmują się konstruowaniem aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Szybki zwrot z inwestycji jest możliwy już przy produkcji od 300 szaf sterowniczych rocznie.

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter