Pierwsza zagraniczna fabryka LUG oficjalnie otwarta

Data publikacji: 
30.10.2018

29 października 2018 r. nastąpiło otwarcie fabryki i oficjalne uruchomienie zakładu produkcyjnego Grupy Kapitałowej LUG S.A. w Argentynie.

Pierwsza fabryka LUG w Argentynie

Uroczystego otwarcia dokonał Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A. oraz Hugo M. Passalacqua, gubernator prowincji Misiones. Ze strony argentyńskiej w wydarzeniu wzięli udział licznie zgromadzeni przedstawiciele władz prowincji Misiones oraz miasta Posadas, członkowie Izby Reprezentantów, przedstawiciele biznesu z całej Argentyny oraz lokalni przedsiębiorcy. Wydarzenie uświetniła też delegacja polskiej ambasady w Argentynie, konsul honorowy Rzeczpospolitej Polski – Miguel Antonio Skowron oraz przedstawiciele lokalnej Polonii.

Zakład produkcyjny LUG w Argentynie to największa polska inwestycja bezpośrednia w tym kraju i pierwsza w historii firmy fabryka oświetlenia LED poza granicami Polski. Pierwsze produkty LUG „made in Argentina” opuszczą fabrykę w listopadzie.
Fabryka została wybudowana w Parku Przemysłowym w Posadas, gdzie na powierzchni 1600 m2 zlokalizowano linię do produkcji komponentów LED, halę produkcyjną opraw oświetleniowych oraz przestrzeń administracyjną. Działka, na której powstał nowy zakład produkcyjno-montażowy LUG zajmuje powierzchnię 7885 m2. Dodatkowo projekt budynku daje możliwość prostej, modułowej rozbudowy fabryki. W ramach podpisanej w 2017 roku umowy z Rządem Prowincji Misiones, przewidziano rozbudowę fabryki na przyległych działkach, rezerwując na ten cel na okres czterech lat tereny inwestycyjne o powierzchni 8170 m2. Wstępnie zatrudniona, kilkunastoosobowa załoga, docelowo zwiększy się do ponad 50 pracowników. W ramach projektu przeszkolono argentyńskich inżynierów w Polsce, jak również polski zespół specjalistów przeprowadził niezbędne szkolenia na miejscu w Argentynie.
Po wielu miesiącach prac zakończyliśmy budowę zakładu i montaż linii produkcyjnych. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia produkcji i realizacji kolejnej części umowy podpisanej z władzami Prowincji Misiones oraz innych zamówień z tamtejszego rynku – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.

Pierwsza zagraniczna fabryka spółki LUG będzie wytwarzać nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlania przestrzeni miejskich, w tym modele opraw, które swoją premierę miały zaledwie kilka miesięcy temu na targach Light+Building 2018 we Frankfurcie. Produkty, które będę powstawały w argentyńskim parku przemysłowym Parque Industrial S.A.P.E.M. w Posadas, są skierowane do dwóch grup odbiorców. Pierwsza grupa to administracja lokalna, dla której ważne jest oświetlenie miejskie: uliczne, parkowe czy parkingowe. Ten rodzaj oświetlenia będzie produkowany w Argentynie jako pierwszy, dzięki czemu mieszkańcy będą beneficjentami korzyści płynących z wymiany przestarzałego oświetlenia na nowoczesne rozwiązania LED, które zamknięte są w formie opraw typu Urbino, Urbano, Urbini czy najnowsza Avenida.

Drugi obszar to oświetlenie budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale i biura, czyli wszystko to, co podlega bezpośrednio pod zarząd prowincji. Ten segment opraw zostanie wprowadzony do produkcji w drugim etapie.

W Argentynie będą produkowane oprawy oświetleniowe Atlantyk 2.0. To najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne na rynku oświetleniowym. Zastosowana w nim technologia gwarantuje sto tysięcy godzin użytkowania, czyli nawet 23 lata przy 12h cyklu świecenia, z wysoką, blisko 150 lm/W, skutecznością świetlną. Dodatkowo nowoczesny design sprawia, że jest to rozwiązanie do bardzo szerokiego spectrum zastosowań: od hal przemysłowych, po nowoczesne wnętrza biurowe czy loftowe – podkreślił Mariusz Ejsmont, wiceprezes zarządu LUG S.A odpowiedzialny za inwestycję w Argentynie.

Nowa fabryka LUG w Argentynie

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter