Nowy żel termoprzewodzący do zastosowań w elektronice użytkowej - ASTAT

Data publikacji: 
06.12.2017
Staranne zarządzanie ciepłem ma kluczowe znaczenie dla zachowania niezawodności i wydłużenia żywotności urządzeń i sprzętu elektronicznego. Ponieważ każda nowa generacja urządzeń elektronicznych wymaga większej mocy w mniejszych „opakowaniach”, wyzwania związane z zarządzaniem ciepłem stają się coraz większe.

Żel termoprzewodzący od ASTATNowy żel termoprzewodzący do zastosowań w elektronice użytkowej

THERM-A-GAP GEL45
to najnowszy produkt dostępny w ofercie firmy ASTAT. Wysoce wydajny, gotowy do użycia oraz łatwy do nakładania żel termoprzewodzący przeznaczony jest do dozowania na nagrzewające się moduły elektroniczne w celu odprowadzenia z nich ciepła.

Żel został specjalnie zaprojektowany, aby wyeliminować czasochłonny montaż ręczny, obniżyć koszty instalacji oraz uprościć proces produkcyjny i zakupowy. Jest przeznaczony przede wszystkim do stosowania w modułach ECU sterujących pracą silnika, elektronice użytkowej, zasilaczach, półprzewodnikach, modułach pamięci, modułach zasilania oraz mikroprocesorach/procesorach graficznych.

GEL45 firmy Parker Chomerics jest związkiem usieciowanym na bazie silikonu z przewodzącymi ciepło wypełniaczami, który przyjmuje formę żelu. Materiał jest dostarczany w gotowej do użycia postaci – żelu nie trzeba mieszać ani utwardzać poprzez podgrzewanie po nałożeniu. Doskonale przylegający żel charakteryzuje się niską impedancję termiczną, zarówno w wąskich, jak i szerokich szczelinach, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie powszechnie wykorzystywanych rozpraszaczy ciepła. Kolejną zaletą żelu GEL45 jest łatwość, z jaką dopasowuje się do nieregularnych kształtów nawet przy bardzo niskich siłach dociskających, co zmniejsza naprężenia na podzespół i tym samym pozwala ograniczyć jego awaryjność.

THERM-A-GAP GEL45 wyróżnia się łatwością dozowania i lepkością powierzchni, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie go w szybkich, zautomatyzowanych procesach. Ponadto sprawdza się niezależnie od grubości spoiny (minimum 0,089 mm), a to pozwala z powodzeniem stosować go w wielu różnych urządzeniach.
GEL45 dostępny jest w wielu różnych pojemnikach zawierających gotowy do dozowania materiał.

Nowy żel termoprzewodzący od ASTAT

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter