Oddział Warszawa - Lesznowola, ul. Słoneczna 202a

mapa Oddział Warszawa
Adres: 
Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o.o. Oddział Acel Lesznowola
Lesznowola, ul. Słoneczna 202a
05-506 Warszawa
Godziny otwarcia: 

Poniedziałek - Piątek : 07:30 - 16:00
Sobota : nieczynne

Kontakt: 
Dyrektor Oddziału
tel.: 
(22) 351 72 86
tel. kom.: 
609 171 583
Dział Sprzedaży
tel. kom.: 
663 410 938
663 410 950
667 908 037
fax: 
(22) 351 72 80

Hurtownia Elektryczna w Warszawie

Zapraszamy do odwiedzenia oddziału naszej hurtowni elektrycznej Acel należającej do Grupy Kopel zlokalizowanej w Warszawie przy ulicy Słonecznej 202a (Lesznowola).

Hurtownia Elektryczna Kopel Acel należająca do Grupy Kopel oferuje swoim klientom z Warszawy i okolic bogaty asortyment produktów elektrotechnicznych m.in.: kable i przewody, systemy prowadzenia kabli i przewodów, rury osłonowe, aparatura elektryczna, rozdzielnie, szafy i obudowy, osprzęt elektroinstalacyjny, źródła światła, oprawy oświetleniowe, słupy oświetleniowe, automatyka, napędy, narzędzia, baterie i latarki. Wizyta w tej hurtowni elektrycznej jest też świetną okazją do bezpośredniego kontaktu z pracownikami sklepu elektrycznego oraz zapoznaniem się z niezwykle bogatym katalogiem ofertowym hurtowni elektrycznej należącej do sieci Kopel. 

Dlaczego Warszawa?

Warszawa jest stolicą Polski i zarazem największym miastem w kraju. Pierwsze osady na jej obszarze powstały już we wczesnym średniowieczu. Nieopodal zniszczonej przez najazd Litwinów wsi Jazdów książę płocki Bolesław II mazowiecki założył gród książęcy oraz nowe miasto pod nazwą Warszowa. W 1300 r. lokowano miasto Stara Warszawa na prawie chełmińskim i należała do książąt mazowieckich.  W 1339 w Warszawie miał miejsce proces polsko-krzyżacki o Pomorze i Kujawy. W 1408 w związku z rozwojem miasta lokowano Nową Warszawę. Warszawa rozwijała się wówczas jako centrum władzy świeckiej i duchownej. W 1526 miasto włączono do Korony Królewskiej, a w 1611 stała się de facto miastem stołecznym w związku ze stałym rezydowaniem tu króla Zygmunta III Wazy. Dzięki korzystnemu położeniu przy szlaku wiślanym następował dalszy rozwój miasta. W 1791 w Warszawie uchwalono konstytucję 3 maja. W 1795 miasto znalazło się w zaborze pruskim. W 1807 roku po zajęciu miasta przez wojska Napoleona Warszawa stała się stolicą Księstwa Warszawskiego, by w 1815 zostać głównym ośrodkie, Królestwa Kongresowego wchodzącego w skład zaboru rosyjskiego. W 1918 w konsekwencji I wojny światowej Polska odzyskała niepodległość, a Warszawa ponownie stała się jej stolicą. Wybuch 2 wojny światowej w 1939 to najbardziej ponura karta w dziejach miasta. Miasto było w trakcie kampanii wrześniowej bombardowane przez Niemców, a rok później, już w trakcie okupacji hitlerowskiej, powstało getto żydowskie. Warszawa w trakcie wojny stanowiła główny ośrodek polskiego ruchu oporu. W 1943 wybuchło powstanie w getcie żydowskim, a w 1944 - powstanie warszawskie. Wskutek działań powstań oraz działań wojennych miasto zostało zniszczone w ponad 70%, utracono też większość obiektów zabytkowych. Po wojnie Warszawa została odbudowana kosztem ogromengo wysiłku. Po roku 1990 nastąpił dynamiczny rozwój gospodarczy polskiej stolicy. Tu znajdują się siedziby Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, Kancelaria Prezesa Rady Ministerstw oraz siedziby poszczególnych ministerstw. W Warszawie znajdują się także centrale wielu firm krajowych oraz zagranicznych.
 
Pomimo zniszczeń wojennych większą część zabytków odbudowano i zwiedzanie Warszawy obfituje w wrażenia. Stare Miasto, wraz z placem Zamkowym i Zamkiem Królewskim, obfituje w kolorowe kamieniczki, oraz strzeliste wieże kościołów. Na malowniczymStarym Rynku znajduje się legendarny pomnik Syrenki. Na samym środku Placu Zamkowego stoi kolumna król Zygmunta III Wazy, którego letnią rezydencją był właśnie Zamek Królewski. Dziś Zamek pełni funkcje muzealną i reprezentacyjną. Można więc wiedzić m.in. bogato zdobione sale króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sale sejmowe oraz Salę Tronową. Stare
Miasto wieńczy potężny Barbakan. Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych kompleksów ogrodowych o pow. ponad 80 ha. Powstał on dzięki królowi Stanisławowi Augustowi, który zakupił go od rodu Lubomirskich, a następnie przekształcił w swoją letnią rezydencję. Na terenie Łazienek znajdują się liczne zabytki, w tym: Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia czy Pałac na Wyspie. Wizytówką stolicy i najwyższym budynkiem w Polsce (237 m) jest Pałac Kultury i Nauki. To dzieło socrealizmu powstało w latach 1952-1955 jako dar od Związku Radzieckiego. W PKiN swą siedzibę ma wiele instytucji i firm. Znajduje się tam także taras widokowy. Wśród licznych warszawskich muzeów z pewnością należy wspomnieć o Muzeum Powstania Warszawskiego otwarte w 2004 r. w 60 rocznicę wybuchu powstania. Posiada ono liczne zbiory podane w nowatorskich formach, jak światło i dźwięk. Wspomnijmy jeszcze o Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie będącym, podobnie jak Łazienki, kompleksem ogrodowo-pałacowym. Założył go król Jan III Sobieski w XVII wiku i do dziś zachwyca barokową architekturą. Inną atrakcją jest edukacyjne Centrum Nauki Korpenik, które łączy cechy tradycyjnej wystawy i laboratorium naukowego. Jest ono miejscem licznych wycieczek dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Na placu Piłsudskiego znajduje się utworzony w 1925 r. Grób Nieznanego Żołnierza będący symboliczną mogiłą wszystkich poległych w walce o wolność Polski. Tu odbywają się obchody wielu świąt państwowych. Nieopodal Grobu znajduje się Ogród Saski, pierwszy warszawski park publiczny. Efektowne widowiska wodno-dźwiękowo świetlne gwarantuje odwiedzającym Park Fontann, gdzie wykorzystano m.in. lasery i reflektory LED. To tylko niewielka część atrakcji Warszawy.

Chcesz zaoszczędzić?

Hurtownia Elektryczna Acel należąca do Grupy Kopel w Warszawie przy ulicy Słonecznej 202a (Lesznowola) oferuje markowe artykuły elektryczne, duży wybór, dobre ceny i szybką realizację zamówień w sklepie elektrycznym. Wysokie obroty firmy i pewna pozycja na rynku gwarantują korzystne warunki u dostawców, a co za tym idzie, niskie ceny finalne dla naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu elektrycznego.

 

Zlokalizowana w Warszawie Hurtownia Elektryczna Acel należąca do Grupy Kopel czynna jest dla klientów od poniedziałku do piątku między godz. 7:30 a 16. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących dojazdu czy oferty zapraszamy do kontaktu telefonicznego (22) 351 72 81) lub e-mailowego (lesznowola@acel.pl). Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne przy wyborze produktów.