Pasywny dom. Nowa idea w podejściu do oszczędzania

Charakteryzuje się odpowiednim ociepleniem, właściwym systemem wentylacji, prostym dachem i co najważniejsze - minimalną stratą ciepła. Warto?
 

 
Warto zainteresować się coraz popularniejszym rozwiązaniem, jakim jest dom pasywny . Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii budowlanej do jego ogrzania potrzeba rocznie średnio 15 kWh na m² - to kilka razy mniej niż w tradycyjnych budynkach. Ograniczenie poboru energii jest możliwe przede wszystkim dzięki odpowiedniej, dość charakterystycznej konstrukcji domu. Jego bryła zazwyczaj przyjmuje kształt sześcianu i ma prosty dach . Wszystko po to, by ograniczyć liczbę ścian zewnętrznych, co umożliwia zmniejszenie utraty ciepła . Dodatkowo dom pasywny charakteryzuje się odpowiednim ociepleniem, a także wykorzystaniem szczelnych okien z zewnętrznymi roletami i właściwego systemu wentylacji. To umożliwia minimalizację strat ciepła, a także zużycia energii w trakcie eksploatacji. Koszty ogrzewania można w ten sposób zmniejszyć nawet o 75-90%.
 
Bardziej "zielone" są też domy, w których część energii pozyskuje się z alternatywnych źródeł. Do najpopularniejszych sposobów należy wykorzystanie energii pochodzącej z promieni słonecznych dzięki kolektorom oraz korzystanie z turbin wiatrowych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła czy mat i paneli grzewczych. Warto już teraz pomyśleć o tym, jak sprawić, by nasz dom był bardziej eko.

Zdjęcia: 
Pasywny dom. Nowa idea w podejściu do oszczędzania

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter