Phoenix Contact dostawcą komponentów do stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Data publikacji: 
03.08.2017
Trend rozwiązań elektromobilności spowodował, że wiele firm zainteresowanych jest spróbowaniem swoich sił na rodzącym się nowym rynku i poszukują partnerów, którzy byliby w stanie im pomóc.

Komponenty do elektrycznych pojazdów

Phoenix Contact to nie tylko producent sprawdzonych gniazd CCS do aut elektrycznych, docenionych przez wiodących producentów aut, ale także światowy dostawca komponentów do stacji ładowania pojazdów.
W ofercie można znaleźć takie podzespoły jak kontrolery  gwarantujące ładowanie zgodnie z odpowiednimi, obowiązującymi normami, gniazda wylotowe na ładowarki, solidne okablowanie z wtykami, monitory prądów różnicowych jak i prostsze akcesoria (np. dekielki ochronne na gniazda). W uzupełnieniu, w stałej ofercie są także standardowe produkty sprzedawane od wielu lat, często niezbędne do prawidłowego działania całego systemu, jak na przykład zasilacze, złączki szynowe, switche Ethernet czy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Ciągłe prace rozwojowe inżynierów Phoenix Contact dostarczają okresowo na rynek najnowsze, rewolucyjne rozwiązania (jak na przykład kabel z wtykiem CCS do prądów powyżej 350A).

Kable z wtykami

Phoenix Contact to jeden z głównych graczy w nowym rynku komponentów do stacji ładowania pojazdów. Firma uczestniczyła w etapie tworzenia najnowszych standardów. W jej ofercie można znaleźć wtyki z kablami do ładowania AC oraz DC, w każdym z trzech rozpowszechniających się typów: Type 1 (Ameryka Północna i Japonia), Type 2 (Europa) jak i GB/T (Azja).

Kable z wtykami Phoenix Contact


Kontrolery procesu ładowania

Sterowniki do stacji ładowania zapewniają bezpieczny proces uzupełniana energii w pojeździe – zarówno w przypadku prostych ładowarek naściennych (walbox) jak i rozbudowanych sieci instalowanych na przykład na parkingu, a nawet obszarze całego miasta.
Kontrolery procesu ładowania

Akcesoria do stacji ładowania
Sterowniki i kable to nie wszystko. W ofercie Phoenic Contact mozna znaleźć także takie elementy jak gniazda wylotowe (montowane na ładowarkach), dekielki do tych gniazd, urządzenia do monitoringu prądów upływu, moduły do pomiaru prądów, zasilacze, ochronę przeciwprzepięciową i inne.
Akcesoria do stacji ładowania

Oprogramowanie E-mobility
W przypadku rozległych sieci stacji ładowania kluczowy jest dobór odpowiedniego systemu nadrzędnego. Doświadczeni pracownicy Phoenix Contact będą w stanie pomóc w implementacji dostępnych rozwiązań w zależności od oczekiwań Klientów

oprogramowanie e-mobility

Komponenty do ładowania pojazdów elektrycznych

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter