Przyszłość elektroenergetyki to Internet Rzeczy

Data publikacji: 
17.12.2018
Branża energoelektryczna stoi przed koniecznością stworzenia nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Kluczem do sukcesu są rozwiązania uniwersalne i proste w obsłudze.
 
Firma Schneider Electric wprowadziła nowy wyłącznik mocy Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure, który umożliwia zbudowanie takiego systemu – wszystko w oparciu o Internet Rzeczy (IoT).
Wyłącznik Masterpact MTZ to rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ.
Masterpact MTZ to przykład na to, że IoT ma szansę rozwinąć się w elektroenergetyce na dużą skalę. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Jego obsługa jest stosunkowo łatwa – można nim sterować za pomocą zwykłego smartfona.
Dodatkowo każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne – aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy.

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter