Tylko jedna polska firma z branży oświetleniowej otrzymała Red Dot

27/05/2019

W tym roku 5 polskich produktów dostało nagrodę Red Dot w kategorii Product Design. Wśród nich znalazła się firma oświetleniowa Nowodvorski Lighting.


Nagrodzony produkt to lampa Q LED – minimalistyczna lampa wisząca, wykonana z aluminium. Jej asymetryczny przekrój pozwala uzyskać efekt subtelnego spływania światła po wewnętrznej części lampy oraz jego niesymetrycznego rozproszenia. Dzięki temu można doświetlić wybrany fragment przestrzeni bez ryzyka oślepienia użytkownika. Dostępna w kolorze białym lub czarnym efektownie prezentuje się zarówno pojedynczo, jak i w większej grupie, tworząc ciąg opraw świetlnych idealnych do oświetlenia powierzchni biurowych lub innych obiektów użyteczności publicznej. Autorem projektu jest Łukasz Jaworski.
 

Oprócz lampy firmy Nowodvorski, nagrodą uhonorowano polskie produkty w innych branżach:

  •     fotel Chic Lounge (Profim),
  •     drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky (FAKRO),
  •     wózek dziecięcy Air-X (Anex),
  •     wózek dziecięcy Quant (Anex).
Nagroda Red Dot: Product Design przyznawana jest od 1955 roku. Otrzymują ją produkty wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Producenci mogą rywalizować w 48 różnych kategoriach, takich jak moda, elektronika użytkowa, motoryzacja, sprzęt AGD i meble. Jury składa się z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy przy ocenie produktu biorą pod uwagę m. in. stopień innowacyjności, funkcjonalność, jakość, ergonomię, trwałość i ekologiczność produktu.

Oficjalna gala wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca br. w Essen. Tego dnia zostanie również opublikowana oficjalna lista laureatów.

Źródło: