LiFi – rośnie liczba pilotażowych instalacji na świecie

25/06/2019

Rośnie liczba pilotażowych instalacji LiFi na świecie. Firma Signify ogłosiła współpracę w kwestii pilotażu komercyjnej wersji systemu LiFi z ponad 30 klientami z Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Dostosowane do technologii LiFi oprawy LED łączą w sobie doskonałej jakości energooszczędne światło z bezpiecznym, stabilnym, ultraszybkim i bezprzewodowym przesyłem danych za pomocą fal świetlnych.

Klienci, którzy testują tę przełomową technologię, zlokalizowani są na całym świecie. W indyjskim Bangalurze firma Incubex, zajmująca się wynajmowaniem przestrzeni biurowej, stworzyła salę konferencyjną wykorzystującą LiFi, dzięki czemu liczne obsługiwane przez nią start-upy i firmy mogą doświadczyć tej technologii osobiście.
 
– Od samego początku istnienia firmy promujemy nowe technologie i aktywnie eksperymentujemy. Ponad 450 osobom korzystającym z Manya Tech Park oraz ponad 3500 korzystającym z 10 innych naszych ośrodków, oferujemy możliwość bycia jednymi z pierwszych, którzy doświadczą działania tej nowej technologii, która będzie zyskiwała na coraz większej popularności. Jak dotychczas otrzymujemy doskonałe recenzje i wiele zapytań od naszych współpracowników – powiedział Alap Uttamchandani, założyciel Incubex.
 
Atea, wiodąca firma zajmująca się infrastrukturą informatyczną w Skandynawii i regionie bałtyckim wprowadziła LiFi w swoim biurze w norweskim Stavanger. Atea zainstalowała oprawy LiFi w holu budynku należącego do firmy, aby zaprezentować tę technologię i umożliwić odwiedzającym wypróbowanie nowej, bezprzewodowej formy przesyłu danych.
 
Innym z klientów testujących wykorzystanie LiFi jest firma telekomunikacyjna Orange, która pilotażowo wprowadziła nową technologię w jednym ze swoich francuskich biur pod Paryżem.
 
W Singapurze, Politechnika Republiki (Republic Polytechnic) zainstaluje LiFi w swoim „Smart Devices Lab”. Uczelnia chce dać przez to swoim studentom nowe możliwości  nauki i ułatwić kontakt z inteligentnymi technologiami oświetleniowymi. Politechnika jest pierwszą instytucją edukacji wyższej w południowo-wschodniej Azji, która zaczęła korzystać z LiFi.
 
– Nasze pierwsze projekty pilotażowe pokazują ogromny potencjał tej technologii – powiedział Michel Germe, dyrektor ds. LiFi w Signify. – Otrzymaliśmy setki zapytań od potencjalnych klientów z każdego zakątka świata. Część z nich zaowocowała nowymi inspiracjami i wspólnym opracowaniem modyfikacji oraz nowych zastosowań tej technologii, na przykład w komunikacji między robotami na halach produkcyjnych. Równolegle, z przeszło 30 programami pilotażowymi zainstalowaliśmy LiFi w 26 budynkach naszej firmy na całym świecie.
 
Te programy pilotażowe świadczą o zaangażowaniu Signify w rozwój wynalazków, które przynoszą klientom konkretne korzyści oraz podkreślają przewodnią rolę firmy w odkrywaniu wartości światła jako nowego, inteligentnego środka przekazu.
Źródło: