Siemens uruchamia zakład produkcyjny szaf sterowniczych wysokiej klasy

21/10/2019
Siemens uruchamia zakład produkcyjny szaf sterowniczych wysokiej klasy. Fabryka znajduje na terenie parku logistycznego MLP Wrocław. Obiekt został odebrany przez Siemensa na początku października 2019 roku. To pierwsza inwestycja koncernu w Polsce.

 

Firma Siemens Polska wynajęła ok. 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni, z tego 3200 mkw. będzie wykorzystywane na cele produkcyjne i magazynowe, a pozostałe 700 mkw. stanowią powierzchnie biurowe.Uruchomienie linii montażowych zaplanowane jest na 2020 rok.

Produkcja roczna ma wynieść 1000 sztuk na rynek krajowy oraz 250 sztuk na eksport. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.
W podwrocławskim zakładzie Siemensa powstawać będą urządzenia m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Montowane tam szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa.
Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią natomiast do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch.
Źródło: