Sterowniki WAGO w sieci ETHERNET

Data publikacji: 
31.07.2017

ETHERNET na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat stał się jednym ze standardów sieci komputerowych oraz przemysłowych...

Sterowniki WAGO w sieci ETHERNET

Rosnące zapotrzebowanie na wymianę danych pomiędzy obiektami (biura, fabryki, maszyny przemysłowe) spowodowało zwiększenie popularności standardu ETHERNET do odbioru raportów z produkcji oraz wysyłania zleceń produkcyjnych.

W środowisku przemysłowym rozróżnia się dwa rodzaje sieci:

  •     przeznaczona do transferu informacji
  •     sterująca
Pierwszą z nich stosuje się najczęściej w komputerach, które są przeznaczone do transferu oraz zapisu informacji. Za pośrednictwem sieci wysyłane są wytyczne dotyczące produkcji danych produktów oraz odbierane są statusy z każdej maszyny przemysłowej zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym. Przykładem takiej sieci jest właśnie ETHERNET.
Sieć sterująca wykorzystuje sterowniki PLC, które przetwarzają informacje procesowe w formacie bitów oraz słów. Jest ona odpowiedzialna np. za odczytywanie stanów czujników, komunikację między urządzeniami peryferyjnymi itd.

Sieć ETHERNET

Programowalne sterowniki sieciowe oraz interfejsy sieciowe WAGO wyposażone są w złącza ETHERNET, co pozwala na ich integrację w sieciach informacyjnych ETHERNET, a także integrację z wieloma przemysłowymi protokołami ETHERNET przeznaczonymi dla sieci sterujących.

Sterowniki WAGO w sieci ETHERNET

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter