Światła laserowe w reflektorach samochodowych - OSRAM

Data publikacji: 
21.12.2017
Światła laserowe to absolutna innowacja w oświetleniu dla motoryzacji i kolejny duży krok w przód od wprowadzenia reflektorów halogenowych, ksenonowych i LED.
Ten trend w oświetleniu otwiera zupełnie nowe horyzonty w zakresie wzornictwa i parametrów reflektorów.

W przyszłości, reflektory mogą być projektowane jako znacznie mniejsze i bardziej wydajne, dzięki zastosowaniu światła laserowego. Diody laserowe robią szczególne wrażenie dzięki ich małej wielkości. Jedna dioda laserowa generuje niemal punktową wiązkę świetlną na kilku tysięcznych milimetra.
Jaskrawość już dzisiaj jest prawie czterokrotnie wyższa niż źródeł LED. Oznacza to, że reflektory w przyszłości mogą być jeszcze mniejsze – bez ograniczania światłości.
Podstawowa korzyść dla kierowców polega na tym, że reflektory te będą miały większy zasięg niż reflektory wykonywane w którejkolwiek z aktualnych technik. Zapewnia to kierowcy lepszą widoczność i lepsze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

BMW i8 i Audi R8 LMX zostały wypuszczone na rynek niemal w tym samym czasie jako pierwsze seryjnie produkowane pojazdy z reflektorami laserowymi. W roku 2015, dołączyło nowe BMW serii 7. Firma OSRAM była mocno zaangażowana w te prace jako partner systemu: Laserowe światła drogowe bazują na osiągnięciach programu OSRAM Specialty Lighting. Dzięki technologii laserowej, światła drogowe tych pojazdów mają zasięg do 600 metrów – dwukrotnie więcej niż aktualne standardowe światła drogowe LED.

Reflektory ledowe OSRAM
 
Światla laserowe OSRAM

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter