Stycznikowe moduły automatyki SZR - Relpol S.A.

Data publikacji: 
27.09.2017
W celu zwiększenia niezawodności zasilania zarówno obiektów prywatnych, zakładów przemysłowych czy obiektów użyteczności publicznej, decydujemy się na zastosowanie układów eliminujących dłuzsze przerwy w zasilaniu. Szczególnie w okresie zimowym i po licznych uszkodzeniach linii zasilających, jak pokazały ostanie lata, zwiekszyło sie zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze oraz na systemy automatyki SZR.

Stycznikowy moduł automatyki SZR

W wielu przypadkach mamy do czynienia z dość drogimi i skomplikowanymi układami, które mają zastosowania w dużych budynkach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych. Czesto zdarzają się jednak aplikacje, w których nie ma potrzeby inwestowania w tego typu rozwiazania, a wystarczy jedynie zastosować prosty i niezawodny układ automatyki, oparty na monitorowaniu napiecia oraz realizacji załaczenia rezerwowego zródła energii elektrycznej i powrotu podstawowego zasilania. W tego typu układach znakomicie znajduje zastosowanie przekaźnik programowalny NEED firmy Relpol, bedacy urzadzeniem prostym przy programowaniu, a jednoczesnie niezawodnym w działaniu.
Kiedy mamy do czynienia z dużym obniżeniem napięcia lub całkowitym jego brakiem w podstawowym zródle zasilania, układ SZR ma za zadanie utrzymanie ciągłości zasilania dla najwazniejszych odbiorców energii elektrycznej. Cały proces automatyki polega na przełączeniu odbiorów z podstawowego zródła zasilania na rezerwowe. Powoduje to minimalizację przerw w dostawie energii odbiorcom w stanach awaryjnych oraz podczas przełączeń planowych.

Stycznikowe moduły automatyki SZR polecane przez firme Relpol S.A są produkowane w dwóch podstawowych typach:
- PA1100 dla konfiguracji siec – siec
- PA1001 dla konfiguracji siec – agregat
Zarówno moduły PA1100 jak i PA1001 mozna stosować dla pradów kategorii AC-1 od 30 do 400A. Jako elementy wykonawcze zastosowano styczniki serii CRNI i CRLI ze stykami pomocniczymi i blokadą
mechaniczną.

Głównymi zaletami przekaźnika NEED są:

  • mozliwość programowania w języku drabinkowym i tekstowym (STL),
  • diody świecące LED sygnalizujące stan wejść/wyjść i tryby pracy pozwalajace na łatwą kontrolę stanów wejść i wyjść oraz wejścia analogowe 0-250 V AC umożliwiające nadzorowanie sieci zasilającej.
  • Doświadczenia specjalistów sprawiły, ze przekaźnik NEED został dodatkowo wyposażony w przełacznik trybu pracy RUN/STOP, umożliwiający w prosty sposób zatrzymanie cyklu realizowanego programu, oraz potencjometr obrotowy do zadawania wartości analogowych, pozwalający na łatwą konfigurację i kalibrację zamiennych w realizowanym programie.
  • NEED posiada wbudowane przekaźniki wyjściowe o obciążalności 10A przy napięciu 250V AC kategoria AC-1.

Przekaźnik Need od Relpol

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter