Nowe złączki SMD z serii 2065 do LED od Wago

Data publikacji: 
12.12.2017
Nowe złączki SMD to kombinacja minimalnych wymiarów z maksymalną zdolnością przyłączeniową. Co to znaczy? Złączka ma wysokość zaledwie 2,7 mm, a może połączyć przewody w zakresie od 0,2 do 0,75 mm2 (AWG 24 do AWG 18). Niewielkie wymiary złączki uzyskano dzięki rezygnacji z obudowy izolacyjnej z tworzywa sztucznego.
Złączka zatem nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia niskimi napięciami bezpiecznymi (SELV/PELV) lub w układach niedostępnych, lub trwale uszczelnionych (sealed-for-life), w których nie istnieje niebezpieczeństwo dotyku elementów czynnych.

Złączki SMD Wago

Obok zastosowania w klasycznych modułach LED oraz układach COB (Chip-on-Board), złączki z serii 2065 doskonale nadają się do innych układów elektronicznych wykonywanych w SMT. Tu również ważna jest miniaturyzacja złączki przy podłączaniu przewodów o niewielkich przekrojach, ale także to, że montaż SMT zatrzymuje się właściwie na samych przyłączach przewodów do płytki. Cienka izolacja przewodów nie pozwala poddawać ich obróbce termicznej w procesie Reflow. I najczęściej, po montażu powierzchniowym w procesie automatycznym, są one lutowane ręcznie.
Teraz, dzięki odporności złączki 2065 na wysokie temperatury i możliwość pobierania jej z opakowania typu Tape-on-Reel za pomocą pipety (Pick & Place), możemy cały proces montażu płytki zautomatyzować. A podłączanie samych przewodów do płytki za pośrednictwem złączki jest dziecinnie proste. W pełni zautomatyzowany montaż: od wlutowania elementów SMD po przyłącze do płytki, to wymaganie szczególnie cenione przy produkcji czujników.

Złączki SMD od WAGO

Partnerzy

Szybki kontakt

Hurtownie Elektryczne
KOPEL Sp. z o. o.
ul. Polna 107, 87-100 Toruń

+48 (56) 669 14 00

Godziny otwarcia:
pn - pt: 7:00 - 16:00

Wyślij zapytanie

Newsletter